Czy warto sprzedawać samochód na skupie? Zalety i wady tego rozwiązania.

Sprzedaż samochodu poprzez portale internetowe nie jest prostym zadaniem. Proces ten obejmuje m.in. takie działania, jak przygotowanie auta do prezentacji lub spotkania z zainteresowanymi nabywcami. Źródłem demotywacji może być brak pożądanych rezultatów w formie odsprzedaży auta. Nie zastanawia więc fakt, iż sporo osób w takiej sytuacji rozpoczyna współpracę ze skupem aut. Jak sprzedać auto do skupu? Czym kierować się podczas wyboru najkorzystniejszego auto skupu w mieście Bydgoszcz? Koniecznie przeczytaj nasze uwagi!

Sprzedaż samochodu do skupu a minimalizowanie ryzyka oszustwa

Planując sprzedaż pojazdu do skupu, warto zastanowić się nad zaletami, wynikającymi z podjęcia takiej dyspozycji. Zalet tych jest bowiem mnóstwo. Transakcje w skupach pojazdów niezwykle często dotyczą samochodów zniszczonych oraz takich, jakie brały udział w wypadkach samochodowych. Poszukiwanie nabywcy na auta skup-samochodow.bydgoszcz.pl z tej grupy nie należy do najłatwiejszych zadań. Dużo skupów aut wprowadziło do własnej oferty możliwość skorzystania z lawety. Dzięki temu możliwe staje się bezpieczne przewiezienie uszkodzonego auta do miejsca, w jakim zostanie on sprzedany. Dzięki współpracy ze skupem aut, nie musimy także szukać kupca na własną rękę. Na popularnych portalach internetowych trudno przebić się ze własną ofertą. Korzystając z oferty skupu, samochód można sprzedać w kilkadziesiąt minut, przy wsparciu ekspertów i z darmową wyceną. Rozpoczynając kooperację ze skupem aut, należy dodatkowo spodziewać się innych profitów. Zatwierdzenie umowy wiąże się np. z wypłatą gotówki do ręki byłego już posiadacza auta. Dzięki temu sprzedaż staje się bezpieczna, a posiadacz pojazdu nie musi oczekiwać na zaksięgowanie przelewu. Z tych właśnie względów coraz więcej osób decyduje się nawiązać współpracę ze skupem aut, rezygnując tym samym z samodzielnego wyszukiwania kupca.

Jakie dokumenty są potrzebne do skupu aut?

Auto skupy skupują samochody z rozmaitych kategorii. Tu sprzedać można z powodzeniem zarówno wysłużony samochód, jak również nowocześniejsze auto w doskonałym stanie. Decydując się na sprzedaż własnego pojazdu do skup pojazdów Bydgoszcz, warto wiedzieć jednak, jakie dokumenty będą konieczne. Na pewno będzie to dowód rejestracyjny samochodu, jaki ma zostać sprzedany. Bez niego bowiem sprzedaż nie będzie mogła zostać przeprowadzona. W skupie samochodów należy także przedstawić kartę samochodu, jeżeli dokument taki był przekazany. Ostatnim papierem na liście będzie aktualna składka OC. Wiele osób zastanawia się natomiast, czy do skupu można sprzedać auto bez bieżącego OC. W rzeczywistości taka sprzedaż jest realna. W trakcie wyrejestrowania pojazdu brak składki zostanie natomiast zgłoszony, a posiadacz auta weźmie odpowiedzialność materialną za zaistniałą sytuację. Sprzedaż auta do auto skupu wiąże się również z potrzebą posiadania dokumentów przez posiadacza. Należy do nich głównie dowód osobisty. Trochę bardziej kłopotliwa jest sprzedaż pojazdu, kupowanego na współwłasność. Wówczas obecni muszą być ludzie ci, którzy figurują w dokumentach. Taką obecność można zawsze zastąpić przez notarialną zgodę na sprzedaż pojazdu.

Jak uniknąć oszustw podczas sprzedaży samochodu skupowi?

Ile płacą skupy aut za używane pojazdy? To zagadnienie z pewnością zadaje sobie wiele osób. W skupach nie istnieje natomiast sztywny cennik. Oferty powstają na podstawie wyceny. Wycena, znajdująca się w ofercie od auto skup Bydgoszcz, jest także darmowa, jak również niezobowiązująca. W trakcie wyceny specjalista ocenia stan techniczny auta. Fachowiec bierze pod uwagę m.in. model, rocznik, markę, liczbę kilometrów określanych przez licznik i wygląd tapicerki i lakieru. Na ostateczną ofertę wpływa więc wiele czynników. Należy podkreślić, iż skup aut nie płaci jednak pełnej wartości rynkowej. W praktyce można tu zarobić 80% wartości samochodu, jeśli jego stan mechaniczny nie pozostawia sporo do życzenia. Za pojazdy w słabszym stanie auto skup oferuje ok. 60% ich wartości. Dzięki temu nie trzeba jednak poszukiwać nabywcy na własną rękę, co znacznie rekompensuje trochę niższą wartość. Sprzedaż starego pojazdu używanego jest bowiem niezwykle trudna, czasochłonna, a nierzadko nawet niemożliwa. Skupy samochodów oferują natomiast natychmiastowe transakcje oraz szybką wypłatę gotówki do ręki byłego już posiadacza pojazdu.

One thought on “Czy warto sprzedawać samochód na skupie? Zalety i wady tego rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście + osiem =